Zdaleka (2016) online ke shlédnutí

Film Zdaleka online ke shlédnutí. Přehrajte si přes internet velmi povedené a napínavé venezuelské drama. Je to film se silným příběhem z pro nás exotických krajin. Atmosféra i zajímavé postavy jsou takřka zaručeny a na nás tak čeká opravdu velmi slibná podívaná. Taková, jenž byste si rozhodně neměli nechat ujít. Působivý film ze špinavého předměstí Caracasu. Tady žije Armando, kterému jednoho dne změní život setkání s problémovým mladíkem Elderem, jenž se živí jako prostitut.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí film Zdaleka nebo také v originále „Desde allá”. Je to velmi působivý a podmanivý film s velmi silným i když poměrně temným příběhem. Za snímkem stojí začínající filmař Lorenzo Vigas Castes, který tak reflektovat situaci ve své rodné zemi. Je to působivé svědectví, které v sobě ukazuje to nejhorší i nejlepší z lidské duše. Tohle není film pro každého, ale zároveň také nejenom pro filmové nadšence a příznivce artových snímků. Čistý příběh může zaujmout kohokoliv.

Film Zdaleka online ke shlédnutí pro vás.

Film Zdaleka měl premiéru v českých kinech ve čtvrtek 3. 11. 2016. Toto datum berte však spíše jako zajímavost. My jsme pro vás totiž tento 93 minut dlouhý film připravili online ke shlédnutí. S námi si ho tak budete moci přehrát opravdu jednoduše a na pár kliknutí vaší myši. Je to opravdu jednoduché a pohodlné. Musí to zvládnout snad každé. Pevně věříme, že se vám bude líbit i perfektní kvalita videa.

Hlavní hrdina Armando si užívá klidné večeře.

Co říci o tomto filmu? Zdaleka je venezuelsko-mexické koprodukční drama bude zárukou exotiky a netradičnosti. Čeká na vás obrovská dávka napětí, dobrodružství, emocí a vášní. To všechno od režiséra, jenž se v padesáti letech pouští do svého teprve druhého filmu. O to více času a pečlivosti mu však věnoval. My si film Zdaleka v následujících řádcích představíme podrobněji.

Právě nyní přichází na plátna multiplexů a kin nový film venezuelský režisér Lorenzo Vigas Castes, pro kterého je film Zdaleka debutovým. Castes vystudoval film na New York University, má za sebou několik experimentálních filmů, režii dokumentů a reklamy.

Mladík Elder žije na okraji společnosti.

Na filmovém debutu Zdaleka se podílel také Guillermo Arriaga, dlouholetý spolupracovník Alejandra Gonzáleze Iñárritua, který patří mezi legendy světové kinematografie (scénáře k filmům Amorres Peros, Babel nebo 21 gramů). Právě on má jistě velkou zásluhu na celkové vyspělosti a kvalitách tohoto snímku.

Film Zdaleka byl oceněn na filmovém festivalu v Benátkách, kde obdržel Zlatého lva. Snímek, který je ve své podstatě málomluvný, je vlastně distancovaným záznamem vztahu dvou odlišných mužů, nezaujme každého diváka. O to větším překvapením bylo rozhodnutí benátské poroty, která dala přednost strhujícímu filmu, který však zaujme minoritní část diváků. Snímek byl také nominován na San Sebastian IFF v kategorii Nejlepší latinsko-americký film.

Do hlavních rolích byli obsazeni Luis Silva a Alfredo Castro. Pro mladičkého Luise Silvu se jedná o první výraznou hereckou zkušenost, za kterou si rovnou odnesl Zvláštní uznání v kategorii Latisko-americký film na San Sebastian IFF v roce 2015. Alfredo Castro má za sebou řadu rolí ve filmech, které však nebudou nejspíš českému divákovi známé, přesto zmiňme filmy Klub, Psí maso, Post Mortem, Tony Manero, Neznámý nebo Fuga. Další podrobnosti nejenom o hereckém obsazení filmu Zdaleka hledejte na CSFD.cz.

Film natočil režisér Lorenzo Vigas Castes.

V hlavním venezuelském městě Caracas potkává Armando, padesátiletý majitel dílny na zubní protézy, Eldera, problémového mladíka, který má problémy sám se sebou, žije na periferii, kde se protlouká a živí prostitucí. To, co na začátku bylo jen pouliční prostitucí, nabere obrátky. Náhodné setkání se změní ve vztah, který je značně nevyrovnaný, málomluvný a jen těžko předvídatelný. Vztah, ve kterém se oba muži snaží překonat agresivitu, vzájemnou vzdálenost i chmury, které se s nimi táhnou z minulosti.

Jakkoliv se to zdá nepravděpodobné mezi oběma hrdiny vznikne cit.

Distanc mezi oběma muži je ve snímku hmatatelný, je silně podepřen zkratkovitostí vyprávění, caracaské předměstí je neosobní kulisou vztahu, který je izolovaný, stejně jako oba jeho aktéři. Prvotní bouřlivost je vystřídána sledem útržků, které jsou mnohdy nevyřčené nebo nedovyřčené, film je neosobním záznamem, což jen podtrhuje osamocení obou postav, citovou prázdnotu, manipulativnost postav i samotu.

Nenechte si tento krásný a exotický film ujít.

Co říci o film Zdaleka téměř závěrem. Sesumírovat to opravdu není lehké, ale přesto se o to alespoň pokusíme. Snímek Zdaleka rozhodně nezaujme každého. To jste už asi pochopili a je sdělení, jenž číší z každého řádku tohoto textu. Dokonce si troufám tvrdit, že je určen jen pro značně omezený druh diváků, kteří jsou ochotni věnovat filmu čas k přemýšlení, část sebe sama. Film nejde jen tak nerušeně zhlédnout. Zdaleka vás zasáhne. A ačkoliv je ústřední milenecká dvojice tvořena dvěma muži, jsou zde zdůrazněny okolnosti, které se mohou dotýkat každého z nás. A možná je tím skutečnost ještě více podtržena. Samota, netečnost, zrada, strach, nejistota, citová prázdnota. Pro současnou konzumní společnost je film velkou výzvou, která možná zůstane opominuta kvůli své náročnosti a neobvyklosti. Úspornost celého počinu je zneklidňujíc a zároveň silně podtrhuje celou náladu filmu, který si svá ocenění právem zaslouží. Ve zkratce je to tedy velmi kvalitní a charakteristický filmový počin.

Zdaleka shrnutí

Film Zdaleka je velmi působivým dramatem. Filmem, který těží na silném lidském příběhu, i na jeho napojení na okolní prostředí. Je to právě špinavé a divoké předměstí Caracasu, jenž dává tomuto filmu opravdu nezaměnitelnou atmosféru a autenticitu. Příběh je velmi temný a dramatický, ale přesto zůstává realistický a uvěřitelný. Vyprávění je ryze úsporné a nepotrpí si na žádné manýry. Díky tomu se na film Zdaleka opravdu dobře dívá a zároveň je to snímek, jenž může zaujmout každého. My vám ho rozhodně můžeme jenom doporučit. Právě proto také máme film Zdaleka online přímo zde na těchto webových stránkách. Přehrajte si ho s námi hned teď a dobře se bavte!

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.