Lída Baarová (2015) online ke shlédnutí

Film Lída Baarová je tady online ke shlédnutí! Pojďte si ho také přehrát přes internet naprosto pohodlně a zdarma. Jedná se o hraný film režiséra Filipa Renče, který nám představí jednu z nejznámějších prvorepublikových hereček a její strastiplné životní osudy, do kterých se připletli jedni z nejvýznamnějších mužů 20. století. Zažila prakticky všechno od obrovské slávy a bohatství, až po naprosté zatracení a život v exilu. Vždycky byly velmi svéráznou osobností, která vybočovala z davu.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme zde připravili dlouho očekávaný film Lída Baarová, který měl premiéru v českých kinech 21. ledna 2016. Jedná se o jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku a je více, než symbolické, že přichází do našich kin tak brzy. Kolem osobnosti Lídy Baarové je vůbec v poslední době hodně rušno. Nedávno měl premiéru celovečerní dokument Zkáza krásou, který natočila nejznámější česká dokumentaristka Helena Třeštíková. Lída Baarová od Filipa Renče je ale hraným filmem se vším všudy. Je to životopisný film, který je plný romantiky i dramatu a ukáže nám nejpalčivější chvíle ze života slavné herečky.

Film Lída Baarová (2015) online ke shlédnutí.

O netrpělivém očekávání filmu svědčí i ohlasy, které vzbudil v kulturních kruzích. Na premiéru se dokonce přijel podívat i sám pan prezident Miloš Zeman. Stejně tak kina po celé zemi hlásí spousty rezervovaných míst a není tak vůbec žádných pochyb, že se snímek vyhoupne do čela žebříčků návštěvnosti. Přitom počátky projektu byly velmi skromné a peníze se tvůrci snažili vybírat leckde, třeba i přes crowdfundingové kampaně.

Slavná česká herečka jako služka propagandy.

Ale zpátky už k příběhu filmu, který je zároveň mapou životních osudů herečky Lídy Baarové. Společně se tak podíváme do roku 1934, kdy Baarová dostane pozvánku do prominentních filmových ateliér v Babelsbergu. Je to pro ní obrovská příležitost, protože zdejší filmová studia jsou opravdu velmi vyhlášená a snesou srovnání snad jenom s Hollywoodem. Je to svět slávy a nekonečných večírků. Pozlátka a bohatství, které by si přál vlastnit snad naprosto každý!

Baarová miluje ruch filmových ateliérů a velmi rychle se sžije s jeho tempem. Může tak konečně začít hrát i v německých filmech, což jí brzy přinese další zástupy fanoušků. Dokonce i tisk jí chválí za její úžasný talent a hlavně nezměrnou krásu. Teď už se oficiálně může považovat za jednu z nejhezčích žen Evropy.

Prožila opravdu neopakovatelný život.

K bujarému životu filmové hvězdy patří i vztahy s vlivnými muži. Tím jejím prvním v Německu je Gustava Fröhlich. Asi nejznámější německý herec té doby. Zástupy fanynek mu stojí u nohou a jsou pro něj ochotny udělat prakticky cokoliv. Může mít kteroukoliv si ukáže. Jenže on samozřejmě touží po daleko větší kořisti a tak se brzy stane milencem Lídy Baarové. Jejich vztah je vášnivý a probíhá před kamerou i za ní.

Jenže záhy se Fröhlich stal pro Baarovou jenom malou rybou. Příležitostným povyražením. Svůj obdiv a náklonnost jí totiž začali dávat daleko mocnější muži. Byli to dokonce samotní pohlaváři tehdy nově nastolené Třetí říše v čele s Adlofem Hitlerem. Ano i on měl údajně u postele její obrázek. Dokonce se jí pozval i na soukromou audienci na Říšském kancléřství. Kdyby Hitler nebyl tak chladný mohla se klidně stát jeho družkou.

Sláva jí toho hodně dala, ale také vzala.

Jenže to už jí měl vyhlídnutý úplně jiný muž. Číslo dvě ve státě i straně. Hlava mohutné propagandistické mašinérie. Říšský ministr Joseph Goebbels. Z titulu svého úřadu se s ní mohl setkávat prakticky denně, ale ani to mu nestačilo. A tak došlo k tomu, že si Baarové a Fröhlichovi dal luxusní vilu na nejlepší adrese v centru Berlína. A nebylo náhodou, že stála hned vedle jeho domu. Goebbels sám pořádal ve svém domě okázalé večírky na kterých se scházela tehdejší smetánka. On tu ale chtěl mít hlavně Baarovou, do které se vášnivě zamiloval.

Ona jeho lásku zprvu neopětovala, ale brzy mu podlehla. Stala se jeho milenkou. V té době dokonce dostala svou životní nabídku na angažmá ve skutečném Hollywoodu. Ona jí ale odmýtla. Nemohla vědět co přijde a že právě toto odmítnutí je cestou k jejímu zatracení a živoření více než půlstoletí v ústraní.

Do Lídy Baarové se zamiloval samotný Joseph Geobbels.

Goebbels se kvůli Baarové chtěl vzdát úplně všeho! Byl odhodlaný opustit svou rodinu, která přitom měla na venek být vzorem árijské domácnosti. Chtěl se vzdát svého prominentního postavení i Říše, kterou pomáhal budovat. To všechno mu ale Hitler nedovolit. Chtěl ho mít po svém boku a tak se angažoval, aby jeho milostné dobrodružství co nejrychleji skončilo. To už ale v plném proudu propukala válka.

Pro Baarovou je to počátek jejího pádu. Už nemůže hrát v německých filmech. Přitom je jí ale zakázano opuštění Říše. Ona se proto vrací do Prahy a v temných válečných letech dále hraje. Nakonec je ale už na útěku. A to úplně před všemi. Pronásledují ji nacisté, ale i Češi proto, že kolaborovala. Po válce stráví dokonce rok a půl ve vězení a je souzena. Naštěstí je propuštěna. Rozhodne se emigrovat do Rakouska, kde žije více než dlouhých 50 let v naprostém ústraní. Jako obyčejná žena stále fascinovaná svou minulou slávou a přitom zajatkyně vlastní samoty. Přesně takový je životní příběh Lídy Baarové.

Nakonec musela Baarová utíkat před všemi.

Lída Baarová hodnocení

Film Lída Baarová jsme pro vás přichystali online ke zhlédnutí na této webové stránce. S námi si ho můžete pustit online kdykoliv jenom budete chtít. Třeba právě hned teď, což vám můžeme opravdu jenom doporučit. Je to opravdu hezký a zajímavý český snímek. Troufáme si říci, že i jeden z nejlepších tohoto roku. I když samozřejěm víme, že je teprve leden. Film je ve výborné kvalitě a jistě vás zaujmou svou skvělou výpravou a hlavně příběhem, který napsal sám život. Na tomto filmu je opravdu vidět, že byl natočený s láskou a pečlivostí. Je to opravdu skvělé historické drama, u kterého jistě strávíte velmi příjemné chvíle. Další informace o filmu naleznete na jeho profilu na CSFD.cz a to včetně recenzí samotných diváků. Za nás ale dáváme režiséru Filipu Renčovi i všem hercům palec nahoru. Hlavně Pavel Kříž na tuto roli bude asi dlouho vzpomínat.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.