Tenkrát v ráji (2016) online ke shlédnutí

Film Tenkrát v ráji online ke shlédnutí pro vás. Přehrajte si přes internet nový český film. Ryze české drama, které má zajímavý příběh a atraktivní zpracování. Za snímkem stojí hned trojice režisérů a to: Lordan Zafranović, Peter Pálka a Dan Krzywoň, jenž vytvořili uchvacující příběh. Film vznikl podle knihy Josefa Urbana a vypráví o životních strastech horolezců, během temné doby Protektorátů.

Přímo zde na této webové stránce pro vás máme online ke shlédnutí film Tenkrát v ráji. S námi si ho můžete přehrát pohodlně a na pár kliknutí myši. Je to opravdu maximálně jednoduché a pohodlné. Kvalitních českých filmů vzniká jenom pár za rok. Tenkrát v ráji má neskrývanou ambici se k nim připojit. A ono by se mu to mohlo skutečně povést, protože se jedná po všech stránkách zajímavý projekt. Film má silný příběh, zajímavé herecké obsazení, působivou vizuální stránku a k tomu samozřejmě také profesionální realizační team.

Tenkrát v ráji (2016) online ke shlédnutí.

Tenkrát v ráji je slovensko-české koprodukční drama hned tří režisérů. To je opravdu neobvyklé, aby se na jednom snímku podílela hned trojice režisérů, ale to není jediná zvláštnost tohoto filmu. Snímek vznikl na základě stejnojmenného románu spisovatele a scénáristy Josefa Urbana dle skutečných událostí. Přenese nás do dramatického prostředí hor a ještě dramatičtější doby Protektorátu.

Film Tenkrát v ráji měl premiéru v českých kinech 27. 10. 2016. Vy to ale nemusíte příliš řešit, protože my jsme si pro vás tento snímek přichystali online ke shlédnutí. S námi si ho budete moci přehrát online kdykoliv se vám jenom zamane. Ano myslíme skutečně kdykoliv. Podařilo se nám totiž získat tento film v perfektní kvalitě a díky tomu si ho můžete přehrát opravdu jednoduše a na pouhých pár kliknutí myši. Video je v HD kvalitě. Pokud nevíte co to znamená, tak je to zkratka „High definition”, která zajišťuje opravdu maximální možnou kvalitu záznamu.

Nový český dramatický film.

Nyní už si ale pojďme společně tento film představit blíže.Režie se ujala hned trojice zajímavých osobností, které určitě mají hodně co říci. Tím první je Lordan Zafranović je chorvatský režisér, za kterým stojí snímky Pád Itálie, Valčík nebo Kousnutí anděla. Druhým režisérem je Čech Peter Pálka má za sebou herecké počiny ve filmech 7 hříchů nebo Za nepřátelskou linií, v roli režiséra je film Tenkrát v ráji jeho první zkušeností. Třetím do party se stal Dan Krzywoň, jenž je na filmařské scéně rovněž nováček, režíroval dokumentární film Svědkové zrady aneb měli jsme se bránit? a zahrál si ve filmu Na lovu příšer.

Co se týká technických profesí, tak důležitá kamera byla svěřena Lukáši Terenovi a Jiřímu Petrovi. Je bezesporu zajímavé a potěšující, že hudby ke snímku se ujala skvělá písničkářka Radůza.

Film z prostředí horolezců za protektorátu.

Ve filmu se objevila celá řada známých i méně okoukaných tváří. Určitě vás upoutá už představitel hlavní role.  V ústřední roli se objeví mladý český herec Vavřinec Hradilek, který si zatím zahrál ve filmu Zátopek, jinak jsme jej mohli vidět v různých televizních show, především díky tomu, že Hradilek rozhodně není primárně herec, ale sportovec, vodní slalomář a kajakář. Určitě si ho pamatujete z LOH v Londýně odkud si dokonce přivezl stříbrnou medaili.

Ve filmu zazářila v současnosti velmi populární Slovenka maďarského původu Vica Kerekes. V poslední době jsme ji mohli vidět v pohádce Anděl Páně 2, Zejtra napořád, Křídla Vánoc nebo Krycí jméno Holec. Obsazovaný je v poslední době také Jan Budař, který se v letošním roce objevil ve filmech Anthropoid, v ne zcela povedené komedii Instalatér z Tuchlovic, nebo v dramatu Hořící keř. Miroslava Etzlera není nejspíš třeba představovat, známe jej především z různých seriálů, ale také z filmů Hranaři, Ulovit miliardáře nebo Zemský ráj to napohled. Simona Stašová patří rovněž mezi stálice současné filmové scény (Láska je láska, Život je život, Lída Baarová, Muži v naději), naopak Ondřeje Havelku známe v poslední době spíše jako hudebníka, i když jeho Saturnin je bezesporu nezapomenutelný.

Láska je to, co vždy hýbalo světem.

Z dalších herců zmiňme Ladislava Mrkvičku (Grandhotel, Hiroshi, Falešné obvinění), Petra Šmída (Místo, Rodinný film, Bastardi 3), Petra Buchtu (Taxi 121, Cirkus Bukowsky, 10 pravidel jak sbalit holku). Ve filmu se objeví také zahraniční herci, Němce Jürgena Heinricha známe především ze seriálu Wolfův revír. Více nejenom o hercích, ale obecně o filmu Tenkrát v ráji, naleznete na filmové encyklopedii CSFD.cz. Zajímavé jsou zde rovněž nezávislé recenze od samotných diváků.

Chvíle radosti střídají chvíle smutku.

A co příběh? K tomu bychom se málem nedostali, ačkoliv je to nejdůležitější součást filmu. Tak ho pojďme alespoň ve stručnosti proběhnout. Film nás zavede do komplikované a nebezpečné doby 40. let, do doby, kdy je na našem území vyhlášen Protektorát. Josef Smítka je horolezec, jehož výkony jsou až mytizovány, je opředen řadou legend a řadí se k nejlepším českým horolezcům. Odmítl však nastoupit k totálnímu nasazení do Říše. Před úřady a gestapem se po několik let skrýval na Hruboskalsku, kde jej podporovali přátelé horolezci, a to nejen čeští, ale také němečtí.

Opravdu působivý český film.

Film o lásce a přátelství, které naruší válka, politické spory i žena, připomíná nezdolnou touhu člověka po svobodě. Po svobodě, jejíž ztrátu si nejcitelněji uvědomujeme až v momentě, kdy o ni přijdeme. Postava Josky je inspirativní pro svou nezdolnost, touhu po spravedlnosti a férovosti. Dramatická atmosféra doby je podtržena malebnou krajinou Českého ráje, stejně jako záběry horolezců s dobovým vybavením, příběh graduje v momentě Joskova zatčení, kdy je ještě více patrná jeho vnitřní síla a odhodlání nezpronevěřit se vlastnímu svědomí. Osudová životní situace, se kterou není vůbec jednoduché se vyrovnat, ale tak nějak už to prostě připravil běh dějin.

Shrnutí filmu Tenkrát v ráji

Tenkrát v ráji je opravdu nesmírně zajímavé české drama. Vězte, že to neříkáme jenom tak, ale protože nás tento filmu opravdu zaujal. Je to netypický snímek. Hodně zajímavý už jenom tím, že na něm dělali tři režiséři, z čehož dva mají s režírováním vlastně jenom minimální zkušenost. Film vynikne hereckým obsazením v čele s Vavřincem Hradílkem. Ten byl sice doposud neherec, ale se svou rolí se vypořádal více, než bravurně. Je to zřejmě díky charisma jeho osobnosti. Je to prostě sympatický člověk, ze kterého vyřazuje něco víc. Samozřejmě je skvělý i příběh, který je silný a napínavý. Celkově je Tenkrát v ráji jedinečný film a určitě ještě bude sbírat odborná ocenění. Snad si ho najdou i diváci. Za to bychom byli opravdu moc rádi a je to ostatně i důvod, proč tento snímek propagujeme i na těchto našich webových stránkách. Víc už asi není potřeba říkat. Prostě si Tenkrát v ráji přehrajte a dobře se bavte!