Zloději zelených koní (2016) online ke shlédnutí

Film Zloději zelených koní online ke shlédnutí pro vás. Nový český film režiséra Petra Jarchovského je tady pro vás. Přímo zde jsme ho nahráli a připravili pro vás ke shlédnutí. S námi si ho tak budete moci pustit opravdu jednoduše a doslova na pár kliknutí myši. Je to film o posedlosti, která stála například za zlatou horečkou. V českých podmínkách se pak přetavila v život ilegálních kopáčů polodrahokamů – Vltavínů. Pro mnohé se jejich hledání stalo více, než životním stylem, ale opravdovou posedlostí.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí film Zloději zelených koní, jenž měl svojí premiéru v českých kinech 1. 9. 2016. Jedná se o úplně nové a původní české drama režiséra Dana Wlodarczyka vzniklo na základě stejnojmenné románové předlohy Jiřího Hájíčka. Na scénáři se vedle režiséra podíleli Hana Wlodarczyková, Dan Wlodarczyk a Petr Jarchovský. Sám pan režisér patří mezi velmi zkušené tvůrce, na jehož filmy se vždy velmi těšíme.

Zloději zelených koní (2016) online ke shlédnutí pro vás.

Zloději zelených koní jsme pro vás nahráli s předstihem online. Díky tomu vám je můžeme nabídnout online ke shlédnutí v HD kvalitě. Stačí si kliknout níže na náš přehrávač, jenž se automaticky přizpůsobí požadované kvalitě. Je úplně jedno, jestli si snímek pustíte na velké televizní obrazovce a nebo jenom malém displeji mobilu, streamovací přehrávač se automaticky přizpůsobí. Věříme, že si film maximálně užijete, protože za to rozhodně stojí. My vám ho navíc v následujících řádcích a odstavcích rádi dopodrobna představíme.

Vltavíny jsou opravdu krásné polodrahokamy.

Jak již je patrné ze jmen scénáristů, film provázejí zásadní jména české kinematografie, jenž mají na kontě mnoho skvělých filmů ale i seriálů. Kamera byla svěřena Richardu Řeřichovi, který je velmi zkušený a mimo jiné stojí za snímky Grandhotel, Jedna ruka netleská, Samotáři nebo Perníková věž. Hudby se ujal Juraj Dobrakov, který je známý především díky hudbě k divadelním hrám, ale komponoval např. Ústřední melodii k filmu Čistič, jenž šlo do kin nedlouho před tímto snímkem.

V hlavní roli se objeví Pavel Liška.

Rovněž při výběru herců volil režisér známé tváře, jenž všichni dozajista známe. Do hlavní role byl obsazen Pavel Liška, kterého nejspíš není třeba příliš představovat. Partner Barbory Polákové se objevil ve filmech Bumerang, Pupendo, Nuda v Brně, Kuky se vrací, v pohádce Čert ví proč, Tři bratři a Anděl Páně 2, vidět jsme jej mohli i v nových a oblíbených seriálech Vinaři nebo Marta a Věra.

Marek Adamczyk má za sebou kromě AMU také stáž v Londýně, účinkoval v Národním divadle, znát jej můžeme ale především díky roli ve filmu Lidice. Zahrál si také v seriálu Vyprávěj nebo Atentát.

Charismatická Jenovéfa Boková je dcerou Johna Boka a Jitky Bokové, je také ex-švagrovou Pavla Lišky. Debutovala ve filmu Občanský průkaz, zahrála si ve filmu Hořící keř, Revival nebo Fotograf.

Z dalších hereckých představitelé vedlejších rolí zmiňme ještě Gabrielu Míčovou (Zločin v Polné, Já, Olga Hepnarová), Šárku Vaculíkovou (Cirkus Bukowsky, Sezn@mka, Řachanda) nebo Bolka Polívku (z nových filmů jsme jej mohli vidět ve filmech Anděl Páně 2, Děda nebo v pohádce Řachanda). Další zajímavé informace nejenom o tvůrcích a hercích naleznete snadno na CSFD.cz. Velmi zajímavé jsou zde rovněž názory ostatních diváků.

Knižní příběh nás přenese na přelom 80. a 90. let, do oblasti jižních Čech, kde se objevili nelegální hledači vltavínů. Tento fenomén byl sice výrazně lokální, přesto uchvátil vedle amatérských geologů a mineralogů také nejednoho hledače pokladů, který toužil zbohatnout. Problematika divoké těžby je představena jako skutečnost, která mimo osudů aktérů ovlivnila a poznamenala také krajinu. Filmová realita je poněkud jiná, režisér Dan Wlodarczyk se rozhodl přenést film do současnosti. Zde je hlavní rozdíl, se kterým však autor knižní předlohy souhlasil, sám psát scénář nechtěl, tvůrcům dal volnou ruku.

Český film s téměř westernovou atmosférou.

Hlavní hrdina Pavel vzdá svá studia a vydává se za Karolínou. S sebou si veze knihy o své oblíbené geologii, ale také romány svého neméně oblíbeného autora Jacka Londona. Pavel touží po svobodě, po nezávislosti, chce zkrátka žít jinak, bez všudypřítomného stereotypu. Pavel je prostě dobrodruh. V jižních Čechách se setkává se skupinou nelegálních hledačů vltavínů. Zcela propadne sběratelské vášni a pouští se do větších a větších dobrodružství, která jsou ale také stále více nebezpečná a Pavla začnou přímo ohrožovat nejen na svobodě, ale také na životě. Do toho všeho se začíná hroutit vztah s Karolínou.

Ve filmu nebude o napětí nouze.

Film může působit dojmem akčního snímku, ale podstata je poněkud jiná. Touha, která ovládne člověka, spaluje ho, zatímco oběť propadá fanatismus – v tomto případě honu za vltavíny, které se stávají alfou i omegou přání hlavních hrdinů.

Člověk by neměl být zklamán a měl by přistoupit na to, že vznikly dva ve své podstatě samostatné projekty (film a kniha), kdy každý nabízí trochu jiný pohled na hon za vltavíny. Celkově je film opravdu zajímavým pohledem do romantického světa, který se zdá v našich podmínkách téměř nedostupný. Je to neuvěřitelně zajímavý film, který moc nemá srovnání. A to je jenom dobře, protože o to víc si tento film a příběh celkově určitě užijete.

Nové české drama režiséra Petra Jarchovského si nenechte ujít!

Shrnutí filmu Zloději zelených koní

Zloději zelených koní je skvělý film. Je to vlastně takový malý český western. I u nás je možné natočit příběh, který se bude blížit atmosféře kovbojky a přitom bude realistický. Je to drsné drama ze zajímavého prostředí, které má opravdu úžasnou atmosféru. Díky zkušenému teamu režiséra Dana Wlodarczyka navíc není na filmu takřka jediná technická chybička. Je to vyvážený a zábavný film se vším všudy. Pavel Liška v hlavní roli je skvělý a tahle role mu opravdu maximálně sedí. Celkově opravdu není moc na co si u tohoto filmu stěžovat. Film vám můžeme nejenom doporučit, ale kromě toho vám ho můžeme nabídnout online ke shlédnutí. Moc dlouho si to nepobírejte a pojďte do toho s námi a dobře se bavte. Užijte si tu zábavu.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.