Líná zátoka (2016) online ke shlédnutí

Film Líná zátoka online ke shlédnutí. Zbrusu nová francouzská komedie už tady čeká jenom na vás. Právě proto jsme film režiséra Bruno Dumonta nahráli a připravili pro vás ke shlédnutí. S námi si ho budete moci přehrát skutečně jednoduše a na pouhých pár kliknutí myši. To je opravdu jedinečná příležitost, která se nemusí dlouho opakovat a proto byste jí měli využít. Čeká nás bláznivá komedie zasazená do roku 1910. I v krásné severní Francii se stávají zločiny, které je bezpodmínečně nutné vyšetřit.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme připravili snímek Líná zátoka. V originále má přitom ještě poetičtější název a to „Ma loute”. Je to opravdu hezká a zajímavá komedie, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ještě než se ale vrhnete na koukání, tak se sluší vám tento snímek co nejvíce představit a přiblížit. Režie se ujal, jak jinak než francouzský, režisér Bruno Dumont, který má za sebou snímky Život Ježíše, L´humanité nebo televizní seriál Malej Quinquin. Co se týká scénáře, tak jeho autorem je rovněž Dumont, což je opravdu chválihodné a kvalitu celého filmu to jistě posouvá ještě o třídu výše.

Film Líná zátoka online ke shlédnutí.

A co herecké obsazení? Do nejdůležitějších rolí byly obsazeny rovněž výhradně francouzské hvězdy. Juliette Binoche si čeští diváci mohou pamatovat z filmové adaptace knihy Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí. Vidět jsme ji ale mohli třeba ve filmu Anglický pacient. Fabrice Luchini pochází z italské přistěhovalecké rodiny, avšak narodil se v Paříži. Z jeho velmi bohaté filmografie zmiňme snímky Kolínko slečny Kláry, Plukovník Chabert nebo Paříž. Z dalších herců stojí za zmínku Brandon Lavieville, Didier Despres nebo Jean-Luc Vincent.

Nová celkem bláznivá francouzská komedie.

Výjimku mezi francouzskými herci tvoří Valeria Bruni-Tedeschi, která pochází z Turína, ale rodina kvůli politické situaci v Itálii odešla do Paříže. Hrála ve filmech Dobrý ročník nebo ve Spielbergově filmu Mnichov. Další zajímavé a důležité informace o filmu hledejte na jeho profilu na CSFD.cz.

Za film Líná zátoka byl Bruno Dumont v roce 2016 nominován na Mezinárodním festivalu v Cannes na Zlatou palmu. Do našich kin se pak snímek dostal od 14. 7. 2016. Vy si ho však můžete přehrát pohodlně a zdarma online kdykoliv jenom budete chtít. Právě proto jsme ho ostatně připravili přímo zde na této webové stránce. Video s filmem pro vás máme v perfektní HD kvalitě. Ta se vyznačuje opravdu jemným a detailním obrazem a stejně tak křišťálově čistým zvukem. Pro milovníka filmu zkrátka opravdový zážitek. Za nás si myslíme, že je to opravdu ta nejlepší možnost, jak se k tomuto snímku dostat.

Aristokratická rodina André Van Petegha.

Nyní už se ale pojďme společně posunout k ději. Příběh komedie Líná zátoka nás zavádí do severní Francie jednoho krásného roku s letopočtem 1910. A právě malebná krajina severní Francie je to, co mnohé diváky uchvátí. Divoká, nespoutaná, krásná příroda, moře a líná zátoka. Je jistě škoda, že řada diváků se přes samou krásu přírody nedostane k filmu jako takovému. Třeba proto, že je až příliš ztřeštěný a divoký, herci výrazně přehrávají, čímž je ještě více podtržen absurdní nádech celého filmového počinu.

Detektivní retro komedie, to je asi pojem, který film vystihuje nejlépe. Příběh je to ale zcela podivný, snad až morbidní, vypráví o venkovských kanibalech, zdegenerované buržoazii a létajících lidech.

Brufortovi se živí sbíráním mušlí na pláži. Ma Loute je jejich dospívající syn, který kromě sběru mušlí nabízí turistickou atrakci, totiž projížďky na lodích zátokou. Laurela a Hardyho budou na první pohled připomínat dva bizardní policisté, kteří přijíždějí, aby vyšetřili řetězec záhadných zmizení návštěvníků pláže. Vždy se jednalo o rekreanty, nikoli o místní obyvatele.

Za filmem stojí režisér Bruno Dumont.

Do toho na prázdniny, jako každý rok, přijíždí do své vilky v egyptském stylu André Van Peteghem s manželkou, neurotickou sestrou a se svými ne zrovna dobře vychovanými dcerami. Jednou z postav, která zná tajuplnou pravdu o nenadálých zmizeních, je služka Nadége. Celý příběh je prostě bizarní. Van Peteghem, jeho chování i převleky, stejně jako tajemství, která začínají odhalovat zlověstně se do nebe tyčící duny na pláži.

Čeká nás i detektivní zápletka.

Teatrální, extravagantní, paradoxní, bizarní, absurdní. Pro někoho možná šílený, pro někoho zábavný. Přesně takový je film Líná zátoka.  Kromě již připomenuté narážky na Laurela a Hardyho divák ve filmu jistě odhalí další asociace, ať již na příběhy Julesa Verna, nebo třeba na Monty Python. Celou atmosféru snímku dokresluje hudba, která plně odpovídá charakteru celého filmového počinu: absurdně zábavná, s řadou známých podmanivých melodií. Zkrátka a jednoduše to vypadá, že se tento snímek povedl. Tím se dostáváme k celkovému zhodnocení snímku.

Vozit turisty není vždy tak velká zábava.

Shrnutí filmu Líná zátoka

Skoro to až vypadá, že s francouzskými komediemi jako by se během roku 2016 roztrhl pytel. Alespoň tedy teď v létě a to je jenom dobře. Humoru zkrátka není nikdy dost. Po komedii Bláznivá pětka je na plátna kin uváděna další francouzská komedie Líná zátoka. Režisér Bruno Dumont má s tímto žánrem bohaté zkušenosti a do tohoto snímku dal opravdu všechno. Nadšení, invenci i filmařskou profesionalitu. Díky tomu se mu podařilo vytvořit opravdu výjimečný snímek s odladěným příběhem. Navíc v mnoha aspektech i originální. Nám se tenhle film líbí a můžeme vám ho jenom doporučit online ke shlédnutí. A proč ne právě zde přímo na této webové stránce. Přejeme vám příjemnou a ničím nerušenou podívanou.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.