Komorná (2016) online ke shlédnutí

Film Komorná online ke shlédnutí pro vás. Přehrajte si přes internet nové jihokorejské drama. Dobrých filmů ze země daleko na východě, které se dostanou i do našich kin moc není. O to víc ale pak zaujmou. Jeden z nich, který si vydobyl toto právo je snímek Komorná od režiséra Chan-wook Parka. Je to historický příběh mladé šlechtičny Hideko, jejichž bohatství i jí samé se chce zmocnit její zlý strýc. Jenže příběh nabere nečekaný směr příchodem nové komorné.

Přehrajte si přes internet film Komorná. Můžete tak učinit přímo zde na našich webových stránkách. Jenom u nás naleznete toto povedené historické drama, které je zasazené do prostředí historické Jižní Koreje. Video s filmem jsme pro vás nahráli už s předstihem. Film měl premiéru ve čtvrtek 11. 8. 2016. U nás si ho ale můžete přehrát jednoduše kdykoliv jenom budete chtít. Dali jsme si opravdu záležet, aby snímek byl ve výborné kvalitě. Dokonce je v HD rozlišení, které si skvěle užijete i na velké obrazovce. Náš inteligentní přehrávač se vám navíc snadno přizpůsobí i v případě, že používáte i pouhý mobilní telefon.

Film Komorná online ke shlédnutí pro vás.

Co důležitého říci o filmu Komorná? Pokud jste měli strach, že letošní filmové léto bude přát především francouzským filmům, můžete se radovat. Do kina totiž přichází novinka jihokorejské provenience, historické drama Komorná. To je opravdu příjemné osvěžení a změna v programu. Snímek, který nás zavede do 30. let 20. století, do doby, kdy byla Korea pod japonskou nadvládou. Film byl natočen podle knižní předlohy Sarah Waters, konkrétně podle jejího bestselleru Zlodějka.

Opravdu působivé drama zasazené do prostředí Koree 30. let.

Režie se ujal zkušený Chan-wook Park. Ten platí za jednoho z nejuznávanějších jihokorejských režisérů, kterému se podařilo vytvořit dynamický thriller se silným erotickým podtextem. Má za sebou snímky Má je pomsta, Jsem kyborg, ale to nevadí, Žízeň nebo Noční rybolov. Na snímku pracoval s ověřenými kolegy, jak kameraman, tak hudební skladatel patří mezi jeho dvorní spolupracovníky. Další informace o filmu naleznete na CSFD.cz, kde jsou i recenze obyčejných diváků.

Šlechtična Hideko dospívá sama v ústraní.

Jména herců nebudou pro neznalého diváka příliš přínosná. My se ale o ně stejně podělíme. Třeba vám alespoň filmy ve kterých hráli přijdou povědomé. Tae-ri Kim, Min-hee Kim (Plačící muž, Teď správně, potom špatně), Jeong-woo Ha (Berlínská mise), Jin-woong Jo (Až na doraz), Hae-sook Kim, Dong-hwi Lee (Veterán, Vnitřní krása), Byeong-mo Choi a mnoho další. Věřte, že se jedná rovněž o zkušené herce, kteří hrát opravdu umí.

A teď něco k příběhu, který je opravdu zajímavý. Hlavní hrdinkou je mladá dívka jménem Hideko. Je urozeného původu. Žije na venkovském panství, v ústraní, jen se svým strýcem a poručníkem (Kouzuki). Strýcovy choutky jsou více než jasné. Stárnoucí chlípník vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje. Sám s ní chce totiž oženit. Vzít si ji chce nejen kvůli její kráse, ale především kvůli jejímu bohatství, které by tak snadno spadlo do jeho náruče.

Už samotný prostor, kde se většina filmu odehrává, je mystický. Dominantou celého sídla je přepychová a velmi objemná knihovna. A jak bývá zvykem, knihovny v sobě mnohdy skrývají tajemství. A tajemství ukrývá také Kouzuki. Pozornému divákovi jistě neuniknou detaily, které jsou patrné například v interiéru sídla. Mísí se zde britský a japonský styl.

Do děje zasáhne podvodník, který se objevuje v sídle Hideko a připravuje příchod Sookee, mladé komorné, která je však ve skutečnosti chudá kapsářka. Sookee má jediný úkol – má pomoci mu pomoci svést Hideko. Plán by byl vymyšlený dobře, ale je tu jedna komplikace. Mezi Sookee a Hideko přeskočí jiskra. Navíc brzy přestane být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí, kdo hraje dvojí hru a kdo má jaký cíl.

Všechno se změní příchodem nové Komorné.

Film tvoří, stejně jako knihu, triptych. První kniha, která je také nejvěrnější originálu, obsahuje vyprávění Nam Sook-hee, osiřelé dívky, která se stává kapsářkou Boksuna, překupníka s lidmi.  Tu ze slumu zachrání Fudžiwar, chce ji využít ke svému plánu, totiž svedení Hideko, se kterou chce poté uprchnout. Jeho plán by měl dál pokračovat svatbou a následným umístěním Hideko do psychiatrické léčebny.

Druhá kniha vypráví ten samý příběh, ovšem z úhlu pohledu Hideko. Právě v této pasáži je zdůrazňováno traumatické dětství Hideko, která byla vychovávána strýcem a tetou. Také je zde odkrývána osobnost Kouzuki. Třetí a poslední kniha odkrývá situaci z pohledu Fudžiwara.

Hideko objevuje nový a vzrušující cit.

Je jasné, že Komorná je v mnohém unikátní film, čemuž svědčí také pozornost, jenž je mu věnována. Snímek působí možná trochu melodramaticky a naivně, což je podtrhováno viktoriánským stylem s trochu až dickensovským nádechem. Příběh je ve své podstatě prostý a záleží na vkusu diváka, zda si najde zalíbení v přemíře lesbických scén, v erotické provokativnosti a tak trošku v prvoplánovitosti erotické linie, nebo zda se ponoří hloub, do nahlížení situace z různých aspektů. Ať už divák snímku věnuje jakoukoliv míru pozornosti a bude k němu přistupovat s jakýmkoliv záměrem, vždy se neubrání provokativnosti. Je to zkrátka film, který bude vzbuzovat vášně a to je jenom dobře.

Jenže tady jde především o majetek a bohatství.

Shrnutí filmu Komorná

Komorná je opravdu povedené drama. Je to po všech stránkách zajímavý film, který má rozhodně co nabídnout. Právě proto jsme ho ostatně pro vás přichystali online i na těchto webových stránkách. Je to film, který je místy tajemný a určitě snese označení i za thriller. Zajímavý příběh spisovatelky Sarah Waters rozvedl               Florian David Fitz opravdu dokonale. Kulisy historické Jižní Koree jsou opravdu nádherné a po všech stránkách zajímavé. Film Komorná jako celek  na nás velmi zapůsobil a můžeme vám ho tak jedině doporučit online ke shlédnutí. Navíc když si ho s námi můžete přehrát opravdu pohodlně a zdarma.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.