Film Učitelka (2016) online ke shlédnutí

Film Učitelka online ke shlédnutí pro vás. Pojďte si přímo zde přehrát nové drama uznávaného českého režiséra Jana Hřebejka. Čeká vás opravdu působivý film, který jenom těžko hledá srovnání. My máme obrovskou radost, že můžeme být u toho a právě tento snímek situovaný do 80. let socialistického Československa vám nabídnout. Je to o učitelce, které zneužívala své postavení k tomu, aby získala různé výhody. Soudružka Drazděchová dokázala překročit všechny hranice.

Přímo zde na této webové stránce pro vás máme film Učitelka. Opravdu zajímavé drama, které se jistě v mnoha obdobách událo. Ukáže nám temnou dobu komunismu na zdánlivě jednoduchém lidském příběhu. Vyprávění o touze získat pro sebe výhody na úkor ostatních. Různých prominentů a klientelistických vazeb máme dost i v dnešní době, ale jenom v éře komunismu se i zdánlivě ti nejnižší zaměstnanci státu je neštítili využít ve svůj prospěch. Je to opravdu zajímavý dramatický příběh, který vás jistě v mnohém nadchne.

Film Učitelka online ke shlédnutí pro vás.

Český film Učitelka jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. Film šel do českých kin od 21. 7. 2016, vy si ho ale nyní můžete přehrát opravdu jednoduše a zdarma online. Video s filmem pro vás máme v perfektní HD kvalitě. To je zárukou velmi detailního a jemného obrazu a krásně čistého zvuku. Zkrátka jedinečný filmový zážitek.

Ještě předtím se ale pojďme na tento snímek podívat blíže. Učitelka je nový film známého režiséra Jana Hřebejka. Je to nebývale originální snímek, který je takřka stoprocentním dramatem. Snímek nám ukáže poněkud odlišný pohled na školství a osoby v něm zainteresované v době minulého režimu. Ačkoliv se film odehrává v 80. letech, lze jej zcela jednoduše zobecnit, protože podstata jeho příběhu je vysoce nadčasová a může se dotýkat celé řady pracovních prostředí.

Nový film režiséra Jana Hřebejka.

Režiséra Jan Hřebejka určitě dobře znáte a tak ho není pravděpodobně nutné představovat. Stačí když si připomeneme jména některých z jeho úspěšných filmů jako například: Kawasakiho růže, U mě dobrý, Medvídek, Kráska v nesnázích, Pupendo, Pelíšky, Šakalí léta. To je jen zlomek výčtu Hřebejkových filmů. Zrovna útlý není ani přehled Hřebejkových nominací na nejrůznější ocenění, např. za snímek Musíme si pomáhat byl navržen na Oscara. Je držitelem nejednoho Českého lva, ale také Křišťálového glóbu z MMF Karlovy Vary.

Je to příběh z dob nedávno minulých.

Díky slovenské koprodukci se ve filmu Učitelka objeví celá řada ne zcela známých hereckých tváří. Bratislavská rodačka Zuzana Mauréry hrála ve snímcích Colette nebo v seriálu Klan, za první zmíněný snímek byla nominována na Českého lva v kategorii vedlejší ženské role. Divákům by mohl být známý její herecký kolega Peter Bebjak, který hrál v seriálu Případy 1. oddělení nebo v seriálu Nevinné lži.

Slovenský herec maďarského původu Csongor Kassai nám možná nebude známý díky svému exotickému jménu, ale vizuálně bude divákovi povědomý jistě okamžitě, známe ho totiž z role čerta v pohádce Čert ví proč.

Scénář napsal zkušený scénárista Petr Jarchovský. Za kameru se postavil Martin Žiaran a hudbu k filmu složil Michal Novinski. Pokud vás zajímá více, tak rozhodně zavítejte na stránky CSFD.cz, kde v profilu filmu naleznete spoustu opravdu obsáhlých informací, včetně recenzí od diváků.

Děj dramatu nás zavede na základní školu v Československu, někdy na počátku 80. let. Hlavní roli třídní učitelky Drazděchové ztvárnila právě Zuzana Mauréry. Na první pohled působí dojmem milé, sympatické, empatické a laskavé kantorky. Situace je ale o něco komplikovanější. O Márii Drazděchové se začíná říkat, že prostřednictvím svých žáků manipuluje s jejich rodiči. Cílem její manipulace je především zisk různých osobních výhod, ať už se jedná o drobnou řemeslnou pomoc, různé dárečky, ale také třeba milostný poměr. A tak se stane, že Drazděchová posílá po otci Danušky, jedné žákyně, jejíž otec pracuje na letišti, buchty své sestře do Moskvy. Černohumorné scény se tak mísí s bolestivě pravdivým podtextem, chvílemi není jisté, zda jde o komedii, nebo o drama.

Jak hluboko až může člověk klesnout.

Právě její nestandartní požadavky jsou důvodem ke svolání mimořádné rodičovské schůze, kterou iniciuje ředitelka základní školy. Většina rodičů ve strachu mlčí, ale najdou se tři rodiny, které se rozhodnou vystoupit proti učitelce a situaci změnit. A to i přesto, že Mária Drazděchová je předsedkyní komunistické strany.

Na jedné straně je snímek dokladem doby normalizace, která bezesporu pokřivila českou společnost, stejně jako o době pozdější, která však byla ovlivněna pevně zakořeněnými praktikami doby komunistické totality. V neposlední řadě ale snímek poukazuje na korupci a vypočítavost, která je všudypřítomná, bez ohledu na časoprostor.

Třídní učitelka Drazděchová zneužívá své postavení.

Martin Horyna snímek zhodnotil jako skvěle napsaný, suverénně zahraný a s jistotou zrežírovaný film, který se proměňuje v plastickou studii patologické manipulativnosti. To je zhodnocení, se kterým nelze nic než souhlasit. Navíc stojí za připomenutí, že film je natočen podle skutečného příběhu.

Školní prostředí je pro diváka vždycky tak nějak osobní. Každý z nás si ze školy odnáší své vlastní zážitky, některé pozitivní, jiné naopak. „Dodnes znám lidi, kteří se tváří nesmírně laskavě, ale jsou to úskoční a prolhaní hajzlové. Učitelka je přesně taková,“ říká režisér, který vzpomíná i na svá školní léta a na šikanu, jejíž byl obětí. Ano i to je součástí života, který není  vždycky úplně růžový.

Je to opravdu poutavý dramatický snímek.

Shrnutí filmu Učitelka

Učitelka je opravdu působivé drama. Hřebejk konečně po čase zase opustil žánr lascivních komedií, aby natočil inteligentní snímek se silným příběhem. V tomto ohledu se opravdu velmi povedl a my vám ho můžeme jedině doporučit online ke shlédnutí. Film má výborné herecké obsazení a po řemeslné stránce je to opravdu poctivý kus filmařiny. Snímek vznikl v Česko Slovenské koprodukci a jako takový se velmi povedl. Můžeme vám ho proto jenom doporučit. Všechno je o to snadnější, že si film Učitelka můžete přehrát s námi online přímo zde na této webové stránce. Tak už na nic nečekejte a pojďte do toho.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.