Děda (2016) online ke shlédnutí

Film Děda online ke shlédnutí. Přehrajte si s námi novou českou rodinnou komedii. Určitě vás nezklame. Film režíroval Milan Basel a my vám ho přinášíme zdarma k přehrání přímo zde na této webové stránce. S námi si ho můžete pustit opravdu maximálně jednoduše a zdarma. Od toho tady také jsme. Děda je zajímavý i tím, že se jedná se o první filmový počin mladého českého režiséra, který se rovněž společně s písničkářkou Martou Santovjákovou Gerlíkovou spolupracoval na scénáři.

Máte rádi pravé české filmy, které si skutečně na nic nehrají? Tak to vám jednoznačně můžeme doporučit i film Děda. Režisérskou prvotinu Milana Basela. Jak se mu tento debut povedl a o čem je vám prozradíme záhy. Co se týká žánrů, tak je film rodinnou komedii. Zábavným snímkem, u kterého se zkrátka může bavit celá rodina, což je jenom dobře. Na první pohled obyčejný příběh v sobě ukrývá velkou hloubku, která vás jistě bude fascinovat minimálně stejně tak jako nás.

Děda (2016) online ke shlédnutí.

Film šel do kin 2. června 2016, kdy měl svojí oficiální premiéru. Hned po ní se celkem dobře ujal v žebříčcích návštěvnosti, čemuž se není ani proč divit. Hodně zaujal i nás a právě proto jsme sehnali video s filmem, které vám teď rovněž nabízíme online ke shlédnutí. S námi si ho můžete přehrát opravdu jednoduše a na pouhých pár kliknutí myši. Film jsme pro vás získali už v předpremiéře s českých dabingem a naprosto úžasné HD kvalitě. Ta zaručuje ostrý obraz plný i těch nejmenších detailů a samozřejmě krásně čistý zvuk. Zkrátka maximální smyslový dojem, který je také důležitou součástí toho, abychom si film opravdu do sytosti užili.

Valašsko je opravdu svérázný a rázovitý kraj.

Ale pojďme dál. Z dalších důležitých informací o filmu má nepochybně významnou roli herecké obsazení. Poměrně zajímavý byl výběr herců a obsazení hlavních rolí. Sympatické určitě bylo obsazení Petra Čtvrtníčka, který je známý především díky České sodě, ale vidět jsme jej mohli také ve filmu Eliška má ráda divočinu nebo v pohádce Čert ví proč. Spolu s Jiřím Lábusem napsal úspěšnou divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej. A na koho dál se můžeme těšit? Z dalších stálic české kinematografie si ve filmu zahrál David Suchařípa (syn Leoše Suchařípy), kterého známe z dramatu Přítelkyně z domu smutku nebo ze seriálu Zdivočelá země, a také Bolek Polívka.

Místní štamgasti v  hospodě se nezapřou.

Z ženských aktérek stojí za zmínku Petra Hřebíčková (známe z filmu Kawasakiho růže, Obsluhoval jsem anglického krále) nebo Kristýna Frejová (Jedna ruka netleská). Největším překvapením se stal výběr herce pro hlavní roli, do které byl nakonec obsazen vsetínský rodák, písničkář František Segrado. Zahrál si v pohádce Tři bratři nebo ve filmu Zločin v Polné. Známější je ale díky své hudební produkci, úzce spolupracuje s Michalem Horáčkem. Pokud chcete vědět více, tak se určitě také podívejte na profil filmu na CSFD.cz. kde samozřejmě také naleznete recenze samotných diváků.

Když z Prahy přijíždí k dědečkovi na Valašsko dvě vnoučata, Frantík a Anička, jsou rodiče přesvědčeni, že je to to nejlepší, co pro své děti mohou udělat, totiž vytrhnout je z virtuálního světa a přemístit na venkov, k poměrně svéráznému dědečkovi. Na venkově totiž vše funguje trošičku jinak, už jen to, že Anička a František přijedou k dědečkovi, ví celá dědina. A na malé děti tak čeká nejen zásadní změna prostředí, kterou bychom směle mohli označit ve své podstatě za kulturní šok, ale také řada dobrodružství. Na půdě dědečkovy chalupy totiž děti naleznou tak trochu zapomenutý poklad, který je vstupenkou k dobrodružnému příběhu.

František přijel k dědovi strávit celé prázdniny.

Svérázná postava dědečka si diváka prostě získá. Jeho osobitost je podtržena mluvou, totiž valašským nářečím, během celého příběhu může člověk vcelku nenásilně sledovat různé místní zvyky a tradice, ale také historii a současnost hrdého Valašska. Atraktivní kameramanské záběry jen podtrhují malebnost a kouzelnou atmosféru krajiny. Natáčelo se např. v Karlově Studánce, ve Frenštátu pod Radhoštěm, v Karlovicích, ve Valašských Kloboukách.

Příjemná je nenásilnost celého záměru. Postupné odhalování valašských zvyků a tradic, a to jak církevních, tak lidových, se vine celým snímkem. Film působí po všech stránkách autenticky, již jen díky výběru herců (rodák z Jablůnky, rodačka ze Zlína). Nicméně přesto filmaři neponechali nic náhodě a ke spolupráci přizvali historiky, etnografy a folkloristy, navíc většina rekvizit a oděvů použitých ve filmu pochází z půd valašských chalup a jsou tedy původní.

film_deda_5

Celovečerní rodinný film o valašských lidových zvycích a kultuře nás nechá na chvíli zapomenout na hektický cval našeho života. Na jednu stranu působí vstupní motiv, kdy děda zabaví vnoučatům telefon i tablet, trochu násilně, na druhou stranu je potřeba připustit, že pro řadu diváků bude film hotovou exotikou – masopust se z našich tradic pomalu vytrácí, obdobně se najdou lidé, kteří na živo neviděli ani zabijačku, ani pálení slivovice. Je to vlastně taková adaptace Babičky, ovšem v moderním a zábavném hávu.

Na děti z Prahy čeká nebývalé dobrodružství.

Film Děda stojí za to a nás zaujal po všech stránkách. Právě proto jsme ho nahráli a připravili pro vás online ke shlédnutí na těchto našich webových stránkách. S námi si ho tak můžete pustit opravdu jednoduše, aniž byste museli cokoliv řešit. Mejla Basel odvedl opravdu skvělou roli stejně jako ostatní lidé, co mu s tím pomáhali jako Marta Santovjáková Gerlíková a Jiří Novotný. Měl šťastnou ruku na herce, stejně jako na příběh, který je jistě v mnoha ohledech i autobiografický. Celkový dojem z filmu máme opravdu neskutečně kladný. Český snímek Děda vám tak můžeme jedině doporučit. Pustíte si ho s námi!

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.